menu-icon logo-icon

Kurumsal

Tarihçe

marker

Erdemoğlu Holding, bünyesinde faaliyet göstermekte olan halı markalarının gelişip büyümesinde öncü ve önder rol üstlenmektedir. Erdemoğlu Holding uzmanlaşma alanı olan parça halı büyüyerek gelişmeye devam edecektir.

Kısa süreler içerisinde toplam kalite felsefesiyle, halı sektöründe filizlendireceği yeni markalarla, başta müşterileri olmak üzere tüm çalışanları ve tedarikçilerinin tatminini hedefleyen; AR-GE ile çağdaşlığı ilke olarak benimsemiş, modada belirleyici, yenilikçi ve lider yeni üretim ve hizmet kurumlarını sektöre kazandırmayı hedeflemektedir.

EFSANE HALI markası da bu planın bir parçası olarak konusunda uzmanlaşmış kadroları ve TÜRKİYE genelinde anlaşmalar yaptığı 12 bölge bayisi ile 2011 yılı Ekim ayında üretim satış faaliyetlerine başlamıştır.

Üretim faaliyetlerine 1970 yılında 2 adet kilim dokuma tezgâhı ile başlayan Erdemoğlu ailesi, halıda markalaşma yolunda önemli aşamalar kaydetmiş, günümüzde 65 ülkede temsil edilen dev bir holdinge dönüşmüştür.

90’lı yılların başından itibaren yapılan yatırımlar (teknolojik halı tezgahları, akrilik ve polipropilen iplik üretim tesisleri) ve başarılı pazarlama stratejileriyle Türkiye’de ve dünyada, parça halı sektöründe lider konuma gelmiştir.

Gaziantep’te 3 adet entegre üretim ünitesine sahip olan firmamız 1.020.000 m2 üzerinde 250.000 m2 kapalı alana sahiptir. Erdemoğlu Holding bünyesinde 5.000 kişinin üzerinde personel istihdam edilmektedir.

Rusya’ nın Rostov şehrinde 200.000 m2 açık, 20.793 m2 kapalı alanda kurulan parça halı üretim tesisimiz (2009) ve aylık 750 ton kapasiteli polipropilen iplik üretim tesisimiz (2011) üretime başlamıştır.

Bayimiz Olun

Vizyon

marker

Halı ve yer kaplamalarından başlayarak ev tekstilinin her türünde tabandan tavana estetik ve fonksiyonel mükemmellik ile yaşam kalitesine katkıyı; toplam kalite felsefesiyle, başta müşterileri olmak üzere tüm çalışanları ve tedarikçilerinin tatminini hedefleyen; yaratıcılık ile çağdaşlığı ilke olarak benimsemiş, modada belirleyici, öncelikle Türkiye’de, sonrasında dünyada lider bir üretim ve hizmet kurumu olmak.

Misyon

marker

Efsane Halı maliyet avantajlarını yakalayarak, ürün ve hizmet kalitesinde en mükemmeli sunabilecek kadar güçlü ve büyük olmayı, ancak ürün ve süreç bazında uzman, kadro ve yönetimde sade, müşteri odaklanmasında yoğun olacak şekilde küçük kalmayı başaran güçlü, büyük ve sürekli büyüyen sektöre yön veren lider firma olmayı hedefleyecektir.

Değerler

marker
  1. Kanunlara ve yasal düzenlemelere göre hareket etmek
  2. Ülke ekonomisine katkıda bulunmak
  3. Çağdaş bir personel politikası izleyerek çalışanlar, müşteriler ve tedarikçilerle bütünleşmek
  4. Emeğe ve insana değer vermek
  5. Uluslararası kalite standart ve imajına sahip olmak
  6. İş ahlakı prensiplerine sahip çıkma
  7. Çok çalışmak